Nie zawsze musimy godzić się ze stanem faktycznym
czasami istnieje lepsze rozwiązanie - VALIRYO
Spektakularna innowacja w nowoczesnej łazience

REGULOWANA TEMPERATURA I INTENSYWNOŚĆ NADMUCHU
Temperatura wydmuchiwanego z Valiryo® powietrza może być nastawiona do 21 ºC powyżej temperatury otoczenia. Na panelu sterowania może zostać wybranych 16 różnych kombinacji zastosowań. Wybrana kombinacja pozostaje zapamiętana do następnego zastosowania Valiryo®.

SKUTECZNE I RÓWNOMIERNE SUSZENIE
Suszarka do całego ciała Valiryo® jest najskuteczniejszym urządzeniem na rynku. Wygięty panel frontowy wyposażono w 27 dyfuzorów powietrza, które zapewniają równomierną temperaturę i gwarantują perfekcyjne osuszenie „od stóp do głów”.

CAŁKOWITA SAMODZIELNOŚĆ DZIĘKI WMONTOWANEMU CZUJNIKOWI RUCHU

Zastosowaliśmy najlepsze rozwiązania techniczne, aby zaoferować naszym klientom suszarkę do całego ciała, która zapewnia szybkie i komfortowe suszenie. Alternatywnie Valiryo® załącza się, gdy użytkownik ustawi się przed urządzeniem, a po użyciu wyłącza się samoczynnie.

WYRÓŻNIAJĄCE SIĘ WARTOŚCI I INNOWACYJNY CHARAKTER
Valiryo® oferuje użytkownikowi w porównaniu do zastosowania ręczników wyraźnie rozpoznawalną wartość dodaną, większą wygodę i lepsze samopoczucie. Suszenie ciała za pomocą ciepłego powietrza prowadzi do odprężenia mięśni i wygładza skórę. 

URZĄDZENIE MOŻE ZOSTAĆ ZAMONTOWANE W KABINIE PRYSZNICOWEJ
Suszarka do całego ciała Valiryo® może zostać zamontowana zarówno na płaskiej ścianie jak i w jej narożniku. Urządzenie jest  w 100 % wodoodporne i odpowiada stopniowi ochrony IP56. Całkowicie eliminuje używanie ręczników do rąk i ręczników kąpielowych.

OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW PRANIA I WODY JAK RÓWNIEŻ ZMNIEJSZENIE EMISJI CO2
Suszarka do całego ciała Valiryo®redukuje ślad ekologiczny budynku, w którym jest zamontowana. Jednokrotne użycie suszarki Valiryo® stanowi oszczędność 78 litrów wody (ilość wody użyta do wyprania 1 ręcznika + woda zanieczyszczona procesem prania: szczegóły w punkcie Zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska) i zapobiega emisji ca. 0,55 kg CO2. Dodatkowo używanie urządzenia przyczynia się do obniżenia kosztów prania.

VALIRYO® ZMNIEJSZA ZANIECZYSZCZENIE ŚRODOWISKA SPOWODOWANE PRANIEM I SUSZENIEM RĘCZNIKÓW

Największe korzyści uzyskujemy w miejscach takich jak hotele, gdzie występuje duże zużycie ręczników spowodowane koniecznością codziennej ich wymiany.

OSZCZĘDNOŚĆ WODY

Zgodnie z danymi prezentowanymi przez różne organizacje, detergenty rozpuszczone w 1 litrze wody powodują zanieczyszczenie dodatkowych 5 litrów wody.  

Na podstawie tych danych można policzyć, że przez wypranie  jednego ręcznika dodatkowemu zanieczyszczeniu ulega 65 litrów wody, ponieważ samo pranie jednego ręcznika wymaga zużycia 13 litrów wody. Można zatem śmiało  stwierdzić, że przez użycie naszej  suszarki Valiryo® i rezygnację z użycia ręczników w hotelu, da się łącznie uniknąć zanieczyszczenia 78 litrów wody.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez organizację Ecologistas en Acción, za każdym razem, kiedy zamiast ręcznika stosowane jest Valiryo®, zaoszczędzona ilość wody równa jest zużyciu wody przy następujących czynnościach: 1-krotny prysznic, 8-krotne opróżnianie zbiornika toalety lub ilość wody, która wypływa przez 6,5 minuty z odkręconego kranu.

Powyższe dane opierają się na danych hiszpańskiego Urzędu Statystycznego mogą się różnić w zależności od kraju użytkowania i konkretnego obiektu, w którym zostanie zainstalowane urządzenie.

ZMNIEJSZENIE EMISJI CO2

Użytkowanie Valiryo® przyczynia się do ograniczenia ilości emitowanego do atmosfery CO2  poprzez zmniejszenie konieczności wykorzystania pralek i suszarek bębnowych.

Za każdym razem, gdy w sektorze usług zamiast ręcznika zostanie zastosowana suszarka do całego ciała Valiryo® ograniczamy emisję CO2 o 0,55kg, natomiast w  4-osobowym gospodarstwie domowym, przy założeniu prania ręczników co 5 dni, przy każdorazowym użyciu suszarki do ciała uzyskujemy dla środowiska korzyść wynoszącą 0,044 kg CO2 .

Biorąc pod uwagę różne możliwości absorbcji CO2 przez różne gatunki drzew, można by porównać, w aspekcie korzyści ekologicznej, użytkowanie suszarki do całego ciała Valiryo®  zamiast ręczników do posadzenia 13 drzew śliwy japońskiej.

Jeśli uwzględnimy dane o emisji CO2 dla samochodu osobowego SEAT León 1.2 TSI 86 CV, można łatwo obliczyć, że użytkowanie suszarki do całego ciała Valiryo® przez okres jednego roku odpowiada korzyści dla środowiska równej ilości dwutlenku węgla emitowanego w tym samym czasie przez ten model samochodu. Dzięki zastosowaniu Valiryo®  uzyskamy ograniczenie szkodliwego CO2 na poziomie wytwarzanym przez samochód na trasie równej 1.891 km.

Reasumując:

Każde użycie suszarki do całego ciała Valiryo®  stanowi oszczędność, bo nie zanieczyszczamy 78 LITRÓW WODY.

Dzięki stosowaniu suszarki do całego ciała Valiryo® [w obszarze usług/przemysłu] unikamy emisji 0,55 kg CO2.

Dzięki zastosowaniu Valiryo® przez okres jednego roku uzyskamy ograniczenie szkodliwego CO2 na poziomie wytwarzanym przez samochód na trasie równiej 1891 km.

Chronimy środowisko nie wprowadzając do obiegu szkodliwych detergentów.

——-

Dane: Water Icon – Created by Aditya Dipankar from the Noun Project

Nasza propozycja zawiera: dla Waszych gości i klientów – nowe niezapomniane wrażenia dzięki rezygnacji z użycia ręczników, dla Państwa obiektu – optymalizację  wydatków na pranie i płace personelu, a dla nas wszystkich – redukcję negatywnego oddziaływania Waszego obiektu na środowisko naturalne.

Instalacja  innowacyjnych rozwiązań zapewni Państwu czołowe miejsce na rynku.

NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA DLA  PAŃSTWA GOŚCI

Valiryo® jest pierwszym urządzeniem na świecie, które zaprojektowane zostało do ogólnego zastosowania w obszarach, w których istnieją szczególnie wysokie wymagania.

Państwa goście docenią możliwość wydłużenia przyjemności płynącej z kąpieli pod prysznicem poprzez ciepłe i dokładne osuszenie ciała suszarką. Niezawodnie poczują łagodne odprężenie mięśni i gładkość swojej skóry. Będą rozkoszować się tymi doznaniami i poczują, że są traktowani jak goście wyjątkowi. Jednocześnie tuż po wyjściu z kabiny prysznicowej, będą mogli włożyć ubranie.

GLOBALNE OBNIŻENIE KOSZTÓW PRANIA, ILOŚCI PRANIA I MYŚLENIE PROEKOLOGICZNE

W hotelach lwią część prania stanowią ręczniki, które użyto tylko raz i są właściwie czyste.

Ograniczenie ilości brudnych rzeczy przeznaczonych do prania, a zatem obniżenie kosztów prania można uzyskać przez całkowite zastąpienie ręczników kąpielowych suszarką Valiryo®. To jest dobry sposób na  zminimalizowanie negatywnego wpływu Waszego obiektu na środowisko naturalne.
Koszt jednorazowego osuszenia całego ciała urządzeniem Valiryo® wynosi tylko 0,08 zł,  dla porównania – koszt prania i suszenia jednego ręcznika wynosi od 1,87 zł do 3,- zł, czyli aż do 38 razy więcej.

100 % WODOODPORNA, WANDALOODPORNA I ANTYBAKTERYJNA

Suszarka Valiryo® została zaprojektowana do bezpiecznego zamontowania w kabinie prysznicowej. Urządzenie jest zabezpieczone przez wnikaniem wody i przypadkowych przedmiotów. Urządzenie nadaje się do instalacji w obiektach publicznych dzięki zastosowanym materiałom oraz systemowi mocowania z zabezpieczeniem przed wandalizmem. Dzięki specjalnej powłoce antybakteryjnej urządzenie można montować w środowisku o bardzo wysokiej wilgotności. Urządzenie Valiryo® jest higieniczne  i nie wymaga konserwacji, a kolorystyka może być dobrana indywidualnie pod seryjne/hurtowe zamówienie klienta.

Przyjście do klubu fitness czy spa byłoby z pewnością bardziej komfortowe i przyjemne, gdybyśmy zostali uwolnieni od konieczności, i związanej z tym niewygody, posiadania ręcznika zawsze pod ręką oraz od odpowiedzi na cisnące się zawsze pytanie czy jego używanie jest …higieniczne.

A gdyby tak zamiast roztrząsania problemów, pomyśleć o odprężeniu mięśni i poprawić gładkość skóry w trakcie osuszania naszego ciała?

Czy udostępniacie Państwo Waszym klubowiczom/klientom ręczniki? Jeśli tak, pójdźcie o krok dalej.

TO KONIEC Z NOSZENIEM CIĘŻKICH RĘCZNIKÓW.

Klienci nie zaprzątają sobie głowy koniecznością przyniesienia własnego ręcznika ani jego późniejszym praniem. Natomiast w obiektach oferujących klientom bezpłatny ręcznik, suszarka do całego ciała Valiryo® może spełnić jeszcze inne, nowe funkcje i wyróżnić Was od konkurencji.

ODPRĘŻENIE DLA MIĘŚNI I GŁADKA SKÓRA

Suszarka do całego ciała Valiryo®  całkowicie zastępuje ręcznik kąpielowy i wydłuża przyjemność czerpaną z wzięcia gorącego prysznica. Suszenie nawiewowe za pomocą ciepłego powietrza powoduje, że skóra staje się gładsza a mięśnie odprężone.

PRZEBIERALNIA JEST SFERĄ PRYWATNOŚCI/INTYMNOŚCI

Suszarkę Valiryo® można zamontować w kabinie prysznicowej. W ten sposób użytkownik ma zapewnioną prywatność i jednocześnie unika nieprzyjemnego uczucia chłodu towarzyszącego wyjściu spod gorącego prysznica. Użytkownik może też ubrać się po osuszeniu ciała, przebywając wewnątrz kabiny prysznicowej.

URZĄDZENIE PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA I WYMIERNE OSZCZĘDNOŚCI

Zastąpienie ręczników kąpielowych suszarką do całego ciała Valiryo® to nie tylko globalnie więcej czystej, bo niezanieczyszczonej detergentami, wody, to również znaczna oszczędność pieniędzy w wyniku zmniejszenia ilości prania.

To decyzja na rzecz większego komfortu i dokładniejszego osuszenia ciała po wyjściu z kąpieli. Zabieg jest wyjątkowy, przyjemny dla skóry,  przyczynia się do zmniejszenia wilgoci w łazience, przy okazji oszczędzając Państwu wysiłków i kosztów regularnego prania oraz suszenia ręczników.

VALIRYO® JEST NAJBARDZIEJ SPEKTAKULARNĄ INNOWACJĄ W NOWOCZESNEJ ŁAZIENCE

Ciepły strumień powietrza ma działanie odprężające dla mięśni i czyni skórę gładszą. Zalety można docenić już przy pierwszym zastosowaniu.

WYGODNE OSUSZENIE BEZ WILGOCI

Udręka wychodzenia spod gorącego prysznica z mokrym ciałem stała się przeszłością. Z Valiryo® możecie Państwo dłużej cieszyć się błogim ciepłem prysznica połączonym z przyjaznym osuszeniem ciała. Urządzenie gwarantuje znacznie lepsze wysuszenie się niż przy użyciu ręcznika. Wszystkie miejsca, do których trudno sięgnąć, np. plecy, będą teraz należycie osuszone, a w łazience nie pozostanie wilgoć ani nieprzyjemny zapach.

WIĘKSZA WYGODA I WIĘKSZA OSZCZĘDNOŚĆ

Valiryo® całkowicie zastępuje ręczniki kąpielowe. Przyczynia się do oszczędności naszej pracy i do obniżenia zużycia wody i energii. Poza tym eliminuje stosowanie środków piorących i konieczność suszenia wypranych ręczników.
Zatem instalując urządzenie Valiryo®, wnosicie swój wkład do walki ze zmniejszeniem zanieczyszczenia wód i emisją CO2.

PRZYJAZNE OSOBOM Z OGRANICZENIAMI RUCHOWYMI

Valiryo® jest najlepszym wsparciem dla osób z ograniczonymi możliwościami ruchu. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o wszystkich grupach użytkowników, aby nie mieli poczucia, że z powodu swej niepełnosprawności są dyskryminowani.

Dokładne osuszenie ciała po kąpieli przy użyciu suszarki Valiryo® nie wymaga schylania się, co znacząco poprawia bezpieczeństwo użytkownika i zapobiega upadkom i obrażeniom. Urządzenie osusza równomiernie całe ciało, także te trudno dostępne miejsca. Ułatwiając samodzielną pielęgnację ciała, przyczynia się do zwiększenia poczucia własnej wartości i jakości życia osoby niepełnosprawnej.

INSTALACJA VALIRYO®  W 100-POKOJOWYM OBIEKCIE W SKALI PIĘCIU LAT STANOWIĆ BĘDZIE OSZCZĘDNOŚĆ  566.000 

Używanie ręczników wiąże się z bieżącymi kosztami prania, ich transportu oraz zatrudnienia personelu do ich wymiany, nie mówiąc już o ręcznikach ukradzionych czy zniszczonych. Wszystkie te wydatki można w dużej części obciąć poprzez zainstalowanie suszarki Valiryo®.

ZAŁOŻENIA DLA OBLICZEŃ – DANE WEJŚCIOWE *

KOSZT NABYCIA RĘCZNIKÓW**:
Ręcznik 300 gramów = 3,- € / sztuka

Ręcznik 500 gramów = 4,-  / sztuka

KOSZT PRANIA:
Pranie i suszenie = 1,30 € / kg
Transport = 0,20 € / kg

ODSETEK SKRADZIONYCH RĘCZNIKÓW ROCZNIE:
Ukradzione/łącznie = 12 %

WYMIANA W WYNIKU ZUŻYCIA***:
Ręczniki są wymieniane co 8 miesięcy

RĘCZNIKI W MAGAZYNIE:
Obiekt posiada 3 razy więcej ręczników niż wykorzystywane jest właśnie w pokojach

KOSZT JEDNOKROTNEGO UŻYCIA SUSZARKI DO CAŁEGO CIAŁA VALIRYO®:
Zużycie energii = 0,016 € / 1 użycie

W 100-pokojowym obiekcie [hotelowym] roczna oszczędność, będąca wynikiem rezygnacji z korzystania z ręczników, wyniesie w granicach od 85.000 do 115.000 €. Jeśli firma posiada 12 obiektów podobnej wielkości,  oszczędność jaką można by uzyskać poprzez zastąpienie ręczników suszarką do całego ciała Valiryo® sięgnie nawet 1.380.000 €.

Jeżeli założylibyśmy całkowitą rezygnację z ręczników tzn. każde zastosowanie ręcznika (i każdy proces jego wyprania) zastąpione byłyby przez użytkowanie suszarki Valiryo®, to maksymalne koszty zastosowania urządzenia są bezprecedensowo niskie w porównaniu z kosztami wynikającymi z używania ręczników. Koszt jednorazowego użycia suszarki Valiryo® do osuszenia całego ciała to jedynie  0,016 €, co przy pełnym obłożeniu wszystkich 100 pokoi daje kwotę 2.300 € rocznie.

Poniżej przedstawiony wykres przedstawia roczne łączne koszty użycia ręczników w porównaniu z użyciem Valiryo®, przy  założeniu 100-procentowego  obłożenia pokoi. Pierwsza kolumna dla każdej wielkości obiektu (ilość pokoi) obrazuje koszty przy 3 ręcznikach na pokój. Druga kolumna – koszty, gdy stosowane są 4 ręczniki na pokój.

*Poniżej prezentujemy dane  opublikowane przez hiszpański Urząd Statystyczny (Instituto Nacional de Estadística – INE) jak również podstawowe dane pozyskane z pralni przemysłowych i obiektów, w których występuje wysokie dzienne zużycie ręczników. Nazwy poszczególnych przedsiębiorstw nie podlegają ujawnieniu z uwagi na tajemnicę handlową. Początkowe koszty inwestycyjnie, tj. koszty nabycia ręczników i  suszarki Valiryo® nie zostały uwzględnione. W symulacji uwzględniono jedynie bieżące koszty, które powstają w każdym roku,  pominięto inne koszty związane z użytkowaniem ręczników, jak na przykład personel sprzątający, personel pomocniczy, stąd też faktyczne  oszczędności mogą być wyższe od podanych. Przy obliczeniu ogólnych kosztów prania jednego ręcznika (0,45-0,70 ) została uwzględniona wartość 0,20 , która wynika z kosztów zatrudnienia personelu (koszt 1 roboczogodziny = 12 €). Oszacowano, że czynności podniesienia leżącego na podłodze ręcznika, wrzucenia do kontenera na pranie, załadowania czystego ręcznika na wózek, zawieszenia lub złożenia świeżo wypranego ręcznika zajmują w sumie 1 minutę pracy. Dane mogą się różnić w zależności od kraju i konkretnego obiektu. **Zastosowanie znalazły wartości średnie różnych dostawców danych. Rzeczywiste wartości mogą wahać się w zależności od gramatury ręcznika pomiędzy 1 i 7 . ***Zastosowane zostały wartości średnie  danych wejściowych. Wartości te mogą się wahać w zależności od gramatury ręcznika i intensywności procesu prania.

Suszarkę do całego ciała Valiryo® można łatwo i bezpiecznie zamontować w kabinie prysznicowej. Budowa urządzenia pozwala na montaż zarówno na ścianie, jak także w narożniku, bez ograniczenia przepływu powietrza.

Kolumna susząca Valirayo® zaopatrzona jest w powłokę antybakteryjną, która gwarantuje optymalne właściwości higieniczne i czystość w miejscu o dużej wilgotności.

Suszarka do całego ciała Valiryo® nie wymaga konserwacji. Producent zapewnia 2-letnia gwarancję dla firm, instytucji oraz użytkowników prywatnych.

Suszarka do całego ciała Valiryo® jest wiodącym [sztandarowym] projektem  LIFEAK, startupu w branży technologii z siedzibą w Navarra, założonego jako filia firmy konsultingowej Job Accommodation w Hiszpanii.

Firma Job Accommodation S.L. została założona w 2009 roku przez Iona Esandi i Patxi Fabo, inżynierów telekomunikacji i zarządzania przedsiębiorstwem dodatkowo legitymujących się dyplomami w zakresie technologii wspomagających osoby z niepełnosprawnością. Profil wykształcenia założycieli stanowił punkt wyjścia do realizacji pomysłów technicznych umożliwiających osobom niepełnosprawnym samodzielne funkcjonowanie i  rozwiązywanie problemów  życia codziennego.

Nasza firma zebrała bogate doświadczenie poprzez udział w projektach zarządzania procesami, rozwojem i walidacji produktów we współpracy z takim przedsiębiorstwami jak CINFA, Grupo Amma, Danone i Florette. Szeroką znajomość rynku pomogła nam podjąć decyzje, aby otworzyć własny dział projektowania produktów, który bada możliwości rozwoju własnych pomysłów technologicznych.

W celu technicznego i elektronicznego opracowania projektu Valiryo® nawiązaliśmy  ścisłą współpracę z prywatnym Uniwersytetem Navarry i innymi ośrodkami technologicznymi w prowincji Navarry i w kraju Basków.

Suszarka Valiryo® jest produkowana od początku do końca w Hiszpanii. Współpracujemy z wiodąca hiszpańska organizacją zatrudnienia osób niepełnosprawnych Lantegi Batuak,  stwarzając możliwość zatrudnienia osobom niepełnosprawnym psychicznie, fizycznie, sensorycznie i intelektualnie.